STOK İŞLEMLER

RotamNet programının Stok işlemleri modülü, işletmenizin tüm mal ve depo hareketlerini hatasız takip edebilmenizi sağlar. Stok değer ve seviyelerini izleyip, doğru kararlar alıp doğru yönetebilmenizdeki en büyük yardımcınızdır. Müşteri beklentilerini taleplerini zamanında ve doğru olarak karşılayabilir ve stok envanter maliyetlerinizi istediğiniz döviz türüne göre kontrol edebilirsiniz.

Stok Yönetim bölümü depolar bazında eldeki stok miktarı, girişler, çıkışlar konsinyeler ve stok değerleri hakkında otomatik stok bilgisi oluşturur. Gelişmiş ara yüzü sayesinde bu bilgilere kartlar üzerinden veya stok işlemleri üzerinde tek bir tuşla ulaşmak mümkündür.

Envanter raporlarınızı FIFO, LIFO veya ORTALAMA değer üzerinden alabilirsiniz. Barkod desteği ile işlemlerinizi hatasız olarak yürütebildiğiniz gibi, gelişmiş SERİ NUMARASI takibi ile her ürünün geriye doğru hareketlerinin izlenebilirliği sağlanmıştır. Stok kartları üzerinde ilgili ürünün seri no uzunluğu, alışta ve satışta garanti süresi, seri no kontrolü yapılıp yapılmayacağı belirlenir. Stok kartlarında istediğiniz döviz ve vade farkına göre 5 ayrı fiyat tanımlayabilirsiniz Belirli grup veya stok aralığında otomatik fiyat değişikliği yapabilirsiniz.

Stok kartlarında ÖTV tanımlarınızı oransal veya miktar olarak tanımlayabilir, ayrıca KDV tevkifatı var ise burada belirleyip fişlerde otomatik olarak kullanabilirsiniz.

Stok kartları tanımında 3 ayrı birim tanımlayıp her birime göre veya birim dönüşümlü raporlar alabilirsiniz. Ürünün eksi stok çalışıp çalışmayacağını ve kritik seviyelerini kartlar üzerinde tanımlayıp, stoklarınızı etkin bir şekilde yönetebilirsiniz.

Stok kartlarınızda, ağaç tipi gruplandırma yapısı ile istenildiği kadar hiyerarşik gruplar oluşturabilirsiniz. Oluşturulan bu gruplar sayesinde, programınız size ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü raporu etkin bir şekilde üretme seçeneği sunar.

Stok kartları üzerinden durum tuşunu kliklediğinizde, ilgili stok kartına ait, Son Alış, Son Satış, Ortalama alış, Ortalama Satış, Kar Tutarı ve Kar Oranı, Stok Devir Hızı, Depo bazında mevcut miktar, bekleyen sipariş, verilen sipariş bilgilerine ulaşabilir. Ayni ekrandan stok hareket detay fişlerini inceleyip, değiştirme işlemlerini yapabilirsiniz. Ayrıca Aylara göre satış dağılımını döviz türlerine göre miktar ve Tutar olarak izleyebilirsiniz.

Tüm fiş girişlerinde istediğiniz stok durumunu görüntüleyebilirsiniz.


Stok kartları üzerinde o stokla ilgili Seri No takibi yapılıp yapılmayacağını, Seri No uzunluğunu belirleyip hatasız seri no girişi yapabilmenin şartlarını sağlarsınız. ISO 9000 gereksinimi olan geriye doğru izlenebilirliği gerçekleştirebilirsiniz. Girilen seri numaraları, ilgili fiş veya fatura detaylarında istenilirse yazdırılabilir. Etkin filtreleme desteği altında çok yönlü seri no raporları alabilirsiniz. Seri numarası ile ürünü sorgulayıp, ürünün geçmiş hareketlerinin tarihçesini ve içeriğini kontrol edebilirsiniz.

Stok İşlemleri:

TEKLİF : Alınan Teklif , Verilen Teklif

SİPARİŞ : Alınan Sipariş, Verilen Sipariş

STOK HAREKETLERİ : Seri Satış Fişi, Satış Fişi, Konsinye Satış Fişi, Alış İade Fişi, Konsinye Alış İade Fişi, Üretime Çıkış Fişi, Fire Fişi, Sarf Fişi, Alış Fişi, Satış İade Fişi, Konsinye Satış İade Fişi, Üretimden Giriş Fişi, Devir Fişi, Depo Sevk Fişi.
İRSALİYE : Alış İrsaliyesi, Satış İrsaliyesi, Alış İade İrsaliyesi, Satış İade İrsaliyesi.
FATURA : Alış Faturası, Satış Faturası, Alış İade Faturası, Satış İade Faturası.

TAKSİTLİ SATIŞLAR

• Modüller kendi içersinde hiyerarşik olarak ilişkilidir. Teklifler revize edilebilir. Teklif tarihçesinden orijinal teklifi ve revize hallerini takip edebilirsiniz. Teklifler ve Siparişler için Onay Kontrolü, veya Süreç kontrolü yapabilirsiniz
• Teklifi; Siparişe, Stok hareket Fişlerine, İrsaliyeye veya Faturaya aktarabilirsiniz.
• Sistem, Müşterinin veya Satıcının; Bekleyen siparişlerini bulur. Karşılanan miktarını Fatura veya diğer Stok hareketi Fişlerine aktarır.
• Tüm modüllerde ürün fiyatlarını istediğiniz döviz türünden girebilir. Cari hesaba istediğiniz döviz türüne göre otomatik olarak aktarabilirsiniz.
• Kesilmiş tüm irsaliyelerinizi faturaya aktarabilirsiniz. Program faturalanmamış irsaliyelerinizi ve yasal zaman aşımı kontrollerini kendiliğinden yapar.

• Tüm Stok işlemlerinizde Ödeme günü bilgisi girebilir veya tanımlı Ödeme Şablonlarınızı kullanarak nakit akışlarınızı kontrol altına alabilirsiniz.

• Stok Fişi ve Fatura girişlerinde Ek Bilgiler kısmında, ilgili fişte uygulanacak özel döviz kur değerlerini belirleyebilir, Faturaya ait özel indirim ve masrafları tanımlı kalemler halinde işleyebilirsiniz.

• Taksitli satış yapabilir ve taksitlerin münferiden kısmi veya tamamının Pos veya Nakit olarak ödenmesini işleyebilir takip edebilirsiniz.
• Fiş üzerinden sevkiyat bilgileri girişlerinizi işleyebilirsiniz.

Fatura ve İrsaliye tasarımlarınızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Faturalarınızda bulunan alanları maus yardımıyla form içine taşıyıp, Faturanız boyutlarına göre alanları büyütüp / küçülterek ve sağa sola veya aşağıya taşıyarak fatura dizaynınızı hiçbir destek görmeden kendiniz yapabilirsiniz