Turkcell - Peros Veri Aktarımı


Rotam.Net Ticari Programın da Turkcell-Peros veri aktarımı sorunsuz olarak başarıyla gerçekleştirilmektedir. Aktarım istenirse online olarak veya manuel olarak yapılmaktadır.

Telefon sektöründe yıllardır yaygın olarak kullanılmakta olan Rotam.Net programı uzaktan erişim özelliği sayesinde, sorunsuz olarak çoklu mağazaların satışlarını, kasa durumlarını, stoklarını, banka durumlarını, kredi kartı işlemlerini, IMEI Numaralarını, temlikli satışları ve tüm muhasebe hareketlerini tek bir merkezden yönetilebilmesini sağlayan ticari yazılım programıdır. Bu yapısı ile sektör içinde yaygın olarak tercih edilen yazılım olma başarısına sahip olmuştur. Rotam.Net; Uygun alt yapısıyla Peros (Gazit) ortamında yaratılan bilgileri sağlıklı bir şekilde transfer ederek TİM merkezlerin de sorun haline gelen problemi çözümlemenin haklı gururunu yaşamaktadır.

Program içinde bulunan aktarım parametreleriyle, Peros üzerinden gelen bilgilerin Firma özel koşullarıyla uyumlu hale gelmesi sağlanmıştır.

Yapılan tanımlar aşağıda gösterildiği gibi,

1- Mağaza tanımları.
2- Pos (Kasa) Tanımları.
3- İlişkiler (Mağaza – Pos – Depo – Kasa – Varsayılan Perakende Müşteriler – Varsayılan Temlikli Satış Müşterileri – Özel Kod Grubu ) Tanımları.
4- Kredi Kartları – Peros Kredi Kartı ilişkileri Tanımları.

Bu parametrik tanımlar ışığında,

01. Satın Alma Girişlerinin ve IMEI Numaralarının Aktarılması.
02. Fatura ve Fiş İle Yapılan Satışların ve IMEI Numaralarını Aktarılması.
03. Satış ve Ödeme bilgilerine Ait Cari Hareketlerin Oluşturulması.
04. Müşteriden Gelen İade Girişlerinin ve IMEI Numaralarının Aktarılması.
05. Müşteri İade Ödeme bilgilerine Ait Cari Hareketinin Oluşturulması.
06. Mağazalar Arası Depo Sevk Giriş ve Çıkış Fişlerinin IMEI Numaralarıyla Birlikte oluşturulması.
07. Tedarikçiye Giden İade Hareketlerinin ve IMEI Numaralarının Oluşturulması.

Sorunsuz şekilde çözümlenmektedir.

1- Mağaza Tanımları:
Turkcell - Peros (Gazit) ortamın da oluşan bilgileri RotamNet ortamına transfer ederken, hareketlerin hangi mağazaya ait olduğu, mağazaların kodları tanımlanarak, Hareketlerin ilgili mağazaya transferi sağlanır. Böylece her mağazaya ait Stok hareketlerinin, Kasa hareketlerinin ve tüm ticari faaliyetlerinin uygun ortamda kayıt edilmesinin ve denetiminin şartları yaratılır.

2- Pos (Satış Noktaları) Tanımları:
Mağazalar içindeki mevcut satış noktaları bu parametreden tanımlanır. Mağaza içinde 1 den fazla satış noktası varsa, her satış noktasının Kasa ve Kredi kartları bu kısımda tanımlanır.

3- Genel İlişkiler (Mağaza – Pos – Depo – Kasa – Varsayılan Perakende Müşteriler – Varsayılan Temlikli Satış Müşterileri – Özel Kod Grubu) Tanımları:
Turkcell iletişim merkezlerinin, kendi özgül koşullarına göre, Mağazalarının Tanımı, bu mağazalar da bulunan satış noktalarının tanımı, her mağazanın depolarının tanımı, ilgili satış noktalarının Kasalarının tanımı, her mağazaya veya satış noktasına bağlı olarak varsayılan perakende müşterilerinin tanımı,yine varsayılan temlikli müşterilerin tanımlamaları ve ayrıca bu noktalara özel kod grupları atanarak bilgilerin anlaşılır ve denetlenebilir olarak transferi sağlanır. RotamNet ortamında bu bilgilerin gelişmiş raporlama ve muhasebe alt yapısıyla birleşerek etkin bir şekilde sizlere sunumu sağlanmıştır.

4 – Turkcell – Peros Kredi Kartları ilişkileri:
Turkcell- Peros programından kayıtlar alınırken, ilgili kredi kartı bankalarıyla ilişkilendirilmesi buradan yapılmaktadır. Böylece peros ortamında yapılan kredi kartlı satışlar RotamNet ortamındaki ilgili banka hesaplarına doğrudan yönlendirilir.

5- Turkcell – Peros tan veri aktarımı:
RotamNet’in Gelişmiş teknoloji ve imkanlarıyla bilgi aktarımı istenirse online olarak veya manuel olarak istenilen tarih aralığında bilgi transferi yapılır. Transfer esnasında bilgilerin uygunluğu ve mükerrer kayıt edilmemesi kontrol edilir. Ayrıca IMEI numaralarının ve kontratlı satışların aktarımı ve tahsilatlar, depo sevkleri ve iadeler sağlıklı şekilde işlenir. Hatalı kayıtlar varsa nedenleriyle birlikte rapor edilir.

Aktarım sonrası, eğer varsa aktarılamayan hareketlerin listesi log dosyası olarak görüntülenebilir. Ve gerekli düzeltmeler yapılabilir.

Tüm hareketlere IMEI No üzerinden veya kontrat numarası üzerinden ulaşmak mümkündür. Her telefonun nereden alındığı, hangi depolar arasında transfer yapıldığı ve eğer satıldıysa kime satıldığı, temlikli satış ise kontrat numarası bilgilerine ve fatura bilgilerine tek bir ekran üzerinden cevap bumak mümkündür.